Redukcja przebarwień


Przebarwienia to zmiana koloru skóry przybierająca postać różnej wielkości plam o nieregularnych kształtach, najczęściej na twarzy, dekolcie, często też na dłoniach. Zazwyczaj są kilka tonów ciemniejsze od naturalnego odcienia skóry. Mogą też wystąpić odbarwienia, które są rodzajem przebarwień. Wizualnie są ich przeciwieństwem i charakteryzują się jasnym o kilka tonów kolorem.

Przebarwienia pojawiają się, gdy ilość melaniny zwiększa się w sposób anormalny i gdy dystrybucja nadprodukcji melaniny nie jest jednakowo rozłożona na powierzchni skóry.

Z czasem mogą zajmować coraz większe obszary na naszej skórze i ciemnieć.


Na powstanie przebarwień najczęściej ma wpływ:

  • ekspozycja na słońce bez fotoprotekcji,
  • zaburzenia hormonalne
  • stosowanie antykoncepcji hormonalnej
  • stan zapalny skóry- zmiany potrądzikowe
  • ciąża
  • menopauza
  • stosowanie leków lub ziół o działaniu fotouczulającym lub fototoksycznym
Rozwiązanie problemu
W zależności od rodzaju i skali przebarwienia, nasi specjaliści zadbają o dobór odpowiedniej metody zabiegowej lub terapii łączonej. W trakcie konsultacji omówiony zostanie przebieg terapii oraz spodziewane rezultaty.
Proponujemy zabieg platformą zabiegową ALMA HARMONY XL PRO z użyciem dedykowanej do tego głowicy DYE VL. Głowica ta zmniejsza zmiany pigmentacyjne emitując światło, które niszczy komórki zawierające barwnik. W efekcie przebarwienie ulega ściemnieniu, a następnie wyłuszczeniu.
Drugą opcją wykorzystująca platformę zabiegową ALMA HARMONY XL PRO jest zabieg głowicą Clearlift. Jest to głowica emitująca światło laserowe frakcyjne, nieablacyjne. Wykorzystuje działanie mechaniczne światła laserowego rozbijając barwnik wewnątrz skóry i powodując jego degradację, a w dalszej części wydalanie go na zasadzie naturalnych procesów zachodzących w skórze.

Uzupełnienie lub alternatywa dla zabiegów redukujących przebarwienia. Zabieg frakcyjnego nakłuwania skóry, wykorzystujący opatentowany system pulsujących igieł, ułatwia dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej oraz pobudza skórę do wykorzystania jej naturalnych zdolności regeneracyjnych.
Peelingi enzymatyczno-chemiczne przeznaczone dla skór z oznakami starzenia i z tendencją do przebarwień.
Marka Dermaquest stosuje unikatowe połączenia składników aktywnych, takich jak witaminy, peptydy i antyoksydanty, aby pomóc w poprawie kondycji skóry, oraz składniki złuszczające i stymulujące do walki z przebarwieniami.
W ofercie posiadamy szeroki wybór peelingów, zarówno chemicznych jak i medycznych. W zależności od rodzaju przebarwień nasi specjaliści dobiorą odpowiedni peeling.
Doskonałym uzupełnieniem wykonywanych zabiegów laseroterapii jest światłoterapia lampą LED. W zależności od długości fali światła, zastosowanego w naświetlaniu lampą LED, osiągamy efekt regeneracji i ukojenia skóry, przyspieszenia gojenia się ran, stymulacji produkcji kolagenu i elastyny.

Zarezerwuj wizytę

Każdy przypadek przebarwień wymaga indywidualnego podejścia i oceny zmiany. Po rozmowie zaproponujemy najbardziej efektywną metodę usuwania przebarwień, lub terapię łączoną.

Made on
Tilda