gładka i napięta skóra twarzy
Utrata gęstości skóry

to problem dotykający wielu kobiet zwłaszcza po 35 roku życia.

Wtedy to znacząco spada produkcja kolagenu i elastyny, a włókna już obecne tracą swoją giętkość i odporność. W efekcie skóra staje się bardziej wiotka, cieńsza i mniej rozświetlona. Proces starzenia się jest nie do zatrzymania, ale współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia umożliwia istotne spowolnienie go, co w konsekwencji pozwala zachować nam młody wygląd skóry.Co wpływa na utratę gęstości skóry:


  • utrata tkanki tłuszczowej
  • deficyt kolagenu
  • zmiany w gospodarce hormonalnej
  • czynniki genetyczne i środowiskowe
  • palenie tytoniu
  • zmiany w linii żuchwy (na przestrzeni lat kości twarzoczaszki ulegają wypłaszczeniu)
Rozwiązanie problemu

Kosmetologia oraz medycyna estetyczna oferuje bogatą ofertę zabiegów pozwalających realnie wpłynąć na zmiany zachodzące wraz z wiekiem. Każdy daje nieco inne rezultaty i ma inne wskazania, dlatego jeśli masz wątpliwości, lekarz lub kosmetolog zaproponuje Ci najbardziej odpowiednie rozwiązanie, opracowując razem z Tobą indywidualny plan zabiegowy.


Nasi specjaliści rekomendują:

ClearLift to nieinwazyjny zabieg odmładzania skóry w tym wygładzenia zmarszczek redukcji przebarwień oraz rozszerzonych porów. Jest to głowica emitująca światło laserowe frakcyjne, nieablacyjne. Zabieg dedykowany jest dla skóry wymagającej regeneracji, ujędrnienia i odmłodzenia. Sprawia, że skóra staje się jędrna i bardziej sprężysta, co znacząco poprawia owal i kontur twarzy. Skóra nabiera świeżości, zmarszczki ulegają spłyceniu.

Zabieg jest nieinwazyjnym systemem, wykorzystującym skoncentrowaną energię fal radiowych do modelowania, ujędrniania i odmładzania  twarzy i ciała. Fale radiowe stymulują skórę, przenosząc energię radiową głębokie warstwy skóry osiągają efekt termiczny, co prowadzi do mocnego (ale całkowicie bezpiecznego i przyjemnego) podgrzania tkanek na poziomie skóry właściwej. Pod wpływem temperatury włókna kolagenowe kurczą się, a fibroblasty pobudzane są do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Fotoodmładzanie to zabieg wykorzystujący światło pulsacyjne wąskopasmowe. Ciepło generowane przez urządzenie wnika do komórek skóry uszkadzając naczynia krwionośne lub zmiany pigmentacyjne, co prowadzi do aktywacji naturalnych procesów gojenia się skóry,  w efekcie czego fibroblasty stymulowane są do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra odzyskuje jędrność i naprężenie oraz wyrównanie kolorytu.
Endermologie® to w 100% naturalna, nieinwazyjna i nieagresywna technika mechanicznej stymulacji skóry, aktywująca procesy komórkowe. Terapia powoduje stymulację fibroblastów przez co zauważalna jest poprawa jędrności skóry. W naturalny sposób pobudza produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które odpowiedzialne są za utrzymanie gęstości, nawilżenia i sprężystości.
Zabieg dedykowany osobom chcącym nieinwazyjnie przeciwdziałać procesom starzenia, przywrócić owal i jędrności twarzy.
Storz Medical to urządzenie wykorzystujące działanie fal akustycznych, które w sposób nieinwazyjny stymulują mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych. Zabieg idealnie sprawdza się w walce z cellulitem, miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej i występującymi napięciami mięśniowymi. Wprowadzone drgania fali rozprzestrzeniają się stymulując procesy regeneracji i przebudowy kolagenu w poszczególnych warstwach skóry. Tkanki stają się uelastycznione, a skóra jędrna i napięta. W obrębie twarzy działa również przeciwzmarszczkowo, tj. poprawia gęstość skóry, wygładza drobne zmarszczki, zmniejsza obwód podbródka i wyszczupla okolice kości policzkowych. Zabieg dedykowany również na ciało, bezwzględny w walce z cellulitem.
Dermapen 4.0 to urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Dzięki systemowi pulsujących igieł, ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej. Zapewnia stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Pobudza procesy regeneracyjne zachodzące w skórze dzięki czemu stymuluje jej odnowę. To znakomita terapia u pacjentów z wiotką, cienką skórą, aby pobudzić proces tworzenia nowego kolagenu.

Doskonałym uzupełnieniem zabiegów laseroterapii i nie tylko, jest światłoterapia lampą LED. W zależności od długości fali światła, zastosowanej w naświetlaniu, osiągamy efekt regeneracji i ukojenia skóry, przyspieszamy gojenie ran, stymulujemy produkcję kolagenu i elastyny.
Z uwagi na swoje potężne właściwości regeneracyjne, fototerapia LED ma obecnie ogromne zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii. Zalecamy jako terapię łączoną z laseroterapią i jako indywidualny zabieg dedykowany do różnych schorzeń.
Zarezerwuj wizytę

Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia i oceny stanu skóry.

Podczas wizyty konsultacyjnej zaproponujemy Ci najbardziej efektywną metodę zabiegową.

Made on
Tilda