piękne ciało
Cellulit

zwany medycznie lipodystrofią, to określenie dla nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, prowadzącej do zmian w tkance podskórnej.

W zależności od stopnia zaawansowania może być widoczny gołym okiem lub dostrzegalny dopiero po ściśnięciu fałdu skóry. Nierówna faktura, czyli rzucające się w oczy grudki, to adipocyty (komórki tłuszczowe). Cellulit, ze względu na charakterystyczny wygląd, nazywany jest potocznie skórką pomarańczową.

Adipocyty które powiększają się i napierają na naczynia krwionośne oraz limfatyczne powodują miejscowe osłabienie krążenia krwi. Zaburzenia przepływu prowadzą z kolei do dysfunkcji przemiany materii w komórkach. Te mają trudności w przyswajaniu tlenu i składników odżywczych, dodatkowo zaburzone jest wydalanie toksyn. Produkty przemiany materii zaczynają więc razem z wodą zalegać w tkankach, wywierają nacisk na tkankę łączną i ostatecznie przyjmują formę, którą znamy pod pojęciem cellulitu.Na powstanie cellulitu najczęściej ma wpływ:


  • siedzący tryb życia i mała aktywność fizyczna,
  • zbyt ciasne ubrania,
  • nadwaga,
  • duże wahania wagi (także w okresie ciąży i po niej),
  • przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu,
  • problemy z krążeniem,
  • palenie papierosów,
  • zła dieta (zwłaszcza nadmiar soli i cukru),
  • wady postawy (niektóre zmiany np. w kręgosłupie powodują ucisk uniemożliwiający właściwe ukrwienie kończyn).
Rozwiązanie problemu
Proponujemy poniższe terapie w zależności od rodzaju i skali cellulitu. Chociaż cellulit na pierwszy rzut oka zawsze wygląda tak samo, to można podzielić go na kilka rodzajów. W zależności od mechanizmu powstawiania cellulitu, dobieramy odpowiednią metodę/metody, które pomogą osiągnąć efekt zabiegowy. O dobór odpowiedniej metody zadbają nasi specjaliści. W trakcie konsultacji omówią z Tobą przebieg terapii oraz oczekiwane efekty.
Platforma Spa Deep wykorzystuje skoncentrowaną energię cieplną o częstotliwości radiowej do modelowania ciała i twarzy, a także ujędrniania i odmładzania skóry. Fale radiowe SPA Deep przenikają głęboko w skórę i walczą z uporczywą tkanką tłuszczową oraz nierównościami skóry twarzy i ciała. Zabieg jest bezpieczny, wygodny i skuteczny nawet w najbardziej wrażliwych miejscach.
Fala akustyczna stymuluje mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych. Wprowadzone drgania fali rozprzestrzeniają się stymulując procesy regeneracji i przebudowy kolagenu w poszczególnych warstwach skóry. Fala akustyczna to redukcja cellulitu, modelowanie sylwetki i ujędrnienie skóry.

Endermologie LPG Alliance, dzięki nowej opatentowanej głowicy zabiegowej Alliance zabieg, działa jak trening dla skóry i tkanki tłuszczowej, aby je uelastycznić i zniwelować zwłóknienia. Jednocześnie stymulacja ta umożliwia rozbicia złogów tłuszczu i aktywizację układu krążeniowego i limfatycznego.
Zarezerwuj wizytę

Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia i oceny stanu skóry.

Podczas wizyty konsultacyjnej zaproponujemy Ci najbardziej efektywną metodę zabiegową.

Made on
Tilda